Διπλό σωλήνα από ανοξείδωτο χάλυβα S31803 ASME SA789 50.8mm
Εισαγωγή:
ΗS31803 διπλός σωλήνας από ανοξείδωτο χάλυβα με διάμετρο 50,8 mm, που κατασκευάζονται γιαΠρότυπα ASME SA789, είναιλύση υψηλών επιδόσεωνγιαΧημικές και πετροχημικές βιομηχανίεςΣχεδιασμένο για:διαβρωτικά, υψηλής πίεσης και υψηλής θερμοκρασίας περιβάλλοντα, αυτός ο σωλήνας συνδυάζειαντοχή σιδήρου από ανοξείδωτο σίδηρο με την αντοχή σε διάβρωση του σιδήρου austenitic, παρέχονταςανώτερη αντοχή και αξιοπιστίαΗ διπλή δομή του εξασφαλίζειανθεκτικότητα στη διάβρωση από άγχος που προκαλείται από χλωρίδιο, στο τρύπημα και στη διάβρωση σχισμών, καθιστώντας το ιδανικό γιαΒιομηχανική χημική επεξεργασία, πετροχημικοί αγωγοί και εφαρμογές υπεράκτιας θάλασσας.
Πίνακας υλικών:
| Κατηγορία υλικού | Περιγραφή | Βασικές ιδιότητες |
|---|---|---|
| S31803 Διπλός ανοξείδωτος χάλυβα | Ατσάλι από ανοξείδωτη χάλυβα | Εξαιρετική αντοχή στη διάβρωση, υψηλή αντοχή στη τράβηξη, ιδανική για χημικούς και πετροχημικούς σωλήνες |
Πίνακας προδιαγραφών:
| Παράμετρος | Αξία / Περιοχή |
|---|---|
| Τύπος | Ειδικότερα, |
| Τύπος σωλήνα | Χωρίς συγκόλληση / συγκόλληση |
| Εξωτερική διάμετρος (OD) | 50.8mm |
| Δυνατότητα εκτόξευσης | 2 mm 6 mm |
| Διάρκεια | 6m / 12m |
| Τελεία επιφάνειας | Ακινητοποιημένα και παθητικοποιημένα / γυαλισμένα |
| Τύπος σύνδεσης | Επικονικευμένα με μύτη / φλάντζες |
| Διορισμός πίεσης | Μέχρι 100 bar (ανάλογα με το χρονοδιάγραμμα) |
Πίνακας διαδικασιών κατασκευής:
| Βήμα | Περιγραφή |
|---|---|
| Επιλογή πρώτης ύλης | Μεταλλικές ράβδοι από ατσάλι |
| Σχηματισμός | Μεθόδους κατεργασίας |
| Εξεργασία με συγκόλληση | Ζύγιση TIG / MIG για ισχυρές και ομοιόμορφες αρθρώσεις |
| Θερμική επεξεργασία | Επεξεργασία με διάλυμα για τη βελτιστοποίηση της αντοχής στη διάβρωση και των μηχανικών ιδιοτήτων |
| Επεξεργασία επιφάνειας | Απομάκρυνση και παθητικοποίηση για ομαλή, ανθεκτική στη διάβρωση επιφάνεια |
| Επιθεώρηση και δοκιμές | Υδροστατικές, υπερηχητικές και διαμετρικές επιθεωρήσεις |
| Συσκευή | Προστατευτική συσκευασία για ασφαλή παράδοση |
Χρησιμοποιήσεις / Πίνακας εφαρμογών:
| Βιομηχανία / Εφαρμογή | Περιγραφή |
|---|---|
| Χημική βιομηχανία | Μεταφορά οξέων, αλκαλίων και διαβρωτικών χημικών |
| Πετροχημική βιομηχανία | Σωλήνες υψηλής πίεσης σε διυλιστήρια και συστήματα επεξεργασίας |
| Ακτής και θαλάσσιος | Σωλήνες θαλάσσιου νερού και εφαρμογές ανθεκτικές στη διάβρωση |
| Παραγωγή ηλεκτρικής ενέργειας | Διοχέτευση και ψύξη σε εργοστάσια παραγωγής ηλεκτρικής ενέργειας |
| Επεξεργασία νερού και αφαλάτωση | Σωλήνες για βιομηχανικά συστήματα νερού και άλμης |
Πλεονεκτήματα
-
Υψηλή Δύναμη:Η διπλή δομή παρέχει ανώτερη μηχανική απόδοση για συστήματα υψηλής πίεσης.
-
Ανθεκτικό στη διάβρωση:Εξαιρετική αντοχή σε χλωρίδια, οπή και διάσπαση.
-
Ανθεκτικό και μακροχρόνιο:Ελάχιστη συντήρηση με μεγαλύτερη διάρκεια ζωής.
-
Τελική επιφάνεια:Μειώνει τον κίνδυνο κλίσης, μόλυνσης και μόλυνσης.
-
Πολυδιάστατες εφαρμογές:Ιδανικό για χημικούς, πετροχημικούς, υπεράκτιους και βιομηχανικούς αγωγούς.
Γενικά ερωτήματα:
-
Ε: Μπορεί αυτός ο σωλήνας να χρησιμοποιηθεί για θαλασσινό νερό ή υγρά που περιέχουν χλωρίδιο;
Α: Ναι, το S31803 διπλό ανοξείδωτο χάλυβα παρέχει εξαιρετική αντοχή στη διάβρωση που προκαλείται από χλωρίδιο. -
Ε: Είναι διαθέσιμα προσαρμοσμένα μεγέθη;
Α: Ναι, η εξωτερική διάμετρος, το πάχος του τοίχου και το μήκος μπορούν να προσαρμοστούν στις απαιτήσεις του έργου. -
Ε: Μπορεί να χειριστεί αγωγούς υψηλής πίεσης;
Α: Ασφαλώς, ο διπλός χάλυβας S31803 έχει σχεδιαστεί για χημικές και βιομηχανικές εφαρμογές υψηλής πίεσης. -
Ε: Πώς εξασφαλίζεται η ποιότητα;
Α: Οι σωλήνες υποβάλλονται σε υδροστατικές, υπερηχητικές και διαμετρικές επιθεωρήσεις σύμφωνα με τα πρότυπα ASME SA789.
Βασικές λέξεις-κλειδιά SEO:
Διπλό σωλήνα από ανοξείδωτο χάλυβα S31803, ASME SA789 Διπλό σωλήνα από ανοξείδωτο χάλυβα, διπλό σωλήνα 50,8 mm, χημικό και πετροχημικό διπλό σωλήνα από ανοξείδωτο χάλυβα, αντιδρώσιμο διπλό σωλήνα, βιομηχανικό σωλήνα υψηλής πίεσης,Δόρυβοι ανοικτής θάλασσας από ανοξείδωτο χάλυβα, Ανθεκτικός σε λάκκους σωλήνας από ανοξείδωτο χάλυβα, διπλός σωλήνας βιομηχανικής διαδικασίας.
ΗS31803 διπλός σωλήνας από ανοξείδωτο χάλυβα 50,8 mm ASME SA789προσφορέςυψηλή αντοχή, αντοχή στη διάβρωση και μακροχρόνια αξιοπιστία, καθιστώντας τοιδανική επιλογή για εφαρμογές μεταφοράς υγρών σε χημικές, πετροχημικές, υπεράκτιες και βιομηχανικές εφαρμογές.