Δούλεξ σωλήνες από ανοξείδωτο χάλυβα S32750 ASME SA789
Εισαγωγή:
ΗS32750 διπλός σωλήνας από ανοξείδωτο χάλυβα κατασκευασμένος σύμφωνα με τα πρότυπα ASME SA789είναιυψηλής απόδοσης, ανθεκτικό στη διάβρωση διάλυμασχεδιασμένο γιαΣυστήματα βιομηχανικών συμπυκνωτών και ανταλλακτών θερμότητας. με πρωταγωνιστήφωτεινό αναψυγμένο φινίρισμα, αυτό το σωλήνα συνδυάζειΕξαιρετική μηχανική αντοχή, αντοχή σε τρύπες και μακροχρόνια αντοχή, καθιστώντας το ιδανικό γιαΧημικές, πετροχημικές, ηλεκτροπαραγωγικές και θαλάσσιες εφαρμογέςΗ διπλή μικροδομή εξασφαλίζει ανώτερηανθεκτικότητα στην διάσπαση από διάβρωση που προκαλείται από χλωρίδιο, ενώ η γυαλισμένη επιφάνεια ενισχύειαποδοτικότητα ροής υγρών και ελαχιστοποιεί την μόλυνση, βελτιστοποιώντας τις επιδόσεις μεταφοράς θερμότητας σε βιομηχανικά συστήματα.
Πίνακας υλικών:
| Κατηγορία υλικού | Περιγραφή | Βασικές ιδιότητες |
|---|---|---|
| S32750 Υπερ-διπλό ατσάλι | Χάλυβα από ανοξείδωτο διπλό υψηλής αντοχής | Εξαιρετική αντοχή στη διάβρωση και τη διάσπαση, υψηλή αντοχή στη τράβηξη, κατάλληλη για σκληρά χημικά και χλωριωτά περιβάλλοντα |
Πίνακας προδιαγραφών:
| Παράμετρος | Αξία / Περιοχή |
|---|---|
| Τύπος | Ειδικότερα, |
| Τύπος σωλήνα | Ζυγισμένα / χωρίς συγκόλληση |
| Εξωτερική διάμετρος (OD) | 12.7mm 200mm |
| Δυνατότητα εκτόξευσης | 1.5mm 12mm |
| Διάρκεια | 6m / 12m |
| Τελεία επιφάνειας | Φωτεινά αναψυγμένα / γυαλισμένα |
| Τύπος σύνδεσης | Με συγκόλληση με μύτη / συγκόλληση με πρίζα |
| Διορισμός πίεσης | Μέχρι 200 bar (ανάλογα με το χρονοδιάγραμμα) |
Πίνακας διαδικασιών κατασκευής:
| Βήμα | Περιγραφή |
|---|---|
| Επιλογή πρώτης ύλης | Υψηλής ποιότητας τεμάχια από ανοξείδωτο χάλυβα |
| Σχηματισμός | Μεθόδους κατεργασίας |
| Εξεργασία με συγκόλληση | Συναρμολόγηση TIG ή MIG για ισχυρές, απρόσκοπτες ενώσεις |
| Θερμική επεξεργασία | Φωτεινή αναψύξη για την ενίσχυση της αντοχής στη διάβρωση και των μηχανικών ιδιοτήτων |
| Επεξεργασία επιφάνειας | Απομάκρυνση και παθητικοποίηση για πρόσθετη αντοχή στη διάβρωση |
| Επιθεώρηση και δοκιμές | Υδροστατικές, υπερηχητικές και διαμετρικές επιθεωρήσεις |
| Συσκευή | Προστατευτική συσκευασία για την πρόληψη ζημιών κατά τη μεταφορά |
Χρησιμοποιήσεις / Πίνακας εφαρμογών:
| Βιομηχανία / Εφαρμογή | Περιγραφή |
|---|---|
| Εναλλακτές θερμότητας | Σωλήνες για αποδοτικά συστήματα μεταφοράς θερμότητας |
| Συσσωρευτές | Σωλήνες ψύξης βιομηχανικών και ηλεκτροπαραγωγικών εγκαταστάσεων |
| Χημική και Πετροχημική | Μεταφορά διαβρωτικών υγρών υψηλής πίεσης |
| Ακτής και θαλάσσιος | Συστήματα αγωγών και αφαλάτωσης θαλασσινού νερού |
| Παραγωγή ηλεκτρικής ενέργειας | Συστήματα ψύξης, συμπυκνωτές και κυκλώματα ανάκτησης θερμότητας |
Πλεονεκτήματα
-
Υψηλή Δύναμη:Δυνατότητα χειρισμού συστημάτων υψηλής πίεσης και υψηλής θερμοκρασίας.
-
Υψηλότερη αντοχή στη διάβρωση:Εξαιρετική απόδοση σε περιβάλλον με χλωρίδιο, θαλασσινό νερό και χημικά.
-
Ανθεκτικό και μακροχρόνιο:Ελαχιστοποιεί τη συντήρηση και παρατείνει τη διάρκεια ζωής.
-
Φωτεινή επιφάνεια:Η ομαλή επιφάνεια βελτιώνει τη ροή του υγρού και μειώνει το κούρεμα και τη μόλυνση.
-
Πολυδιάστατες εφαρμογές:Ιδανικό για συμπυκνωτές, ανταλλακτές θερμότητας, συστήματα χημικών διεργασιών και εφαρμογές offshore.
Γενικά ερωτήματα:
-
Ε: Αυτός ο σωλήνας μπορεί να χρησιμοποιηθεί για εφαρμογές με θαλασσινό νερό;
Α: Ναι, το S32750 super duplex ανοξείδωτο χάλυβα παρέχει εξαιρετική αντοχή στο θαλάσσιο νερό και τη διάβρωση που προκαλείται από χλωρίδιο. -
Ε: Είναι διαθέσιμα προσαρμοσμένα μεγέθη;
Α: Ναι, η εξωτερική διάμετρος, το πάχος του τοίχου και το μήκος μπορούν να προσαρμοστούν. -
Ε: Είναι κατάλληλο για εφαρμογές υψηλών θερμοκρασιών;
Α: Ασφαλώς, ο φωτεινός αναψυγμένος διπλός σωλήνας S32750 διατηρεί μηχανική ακεραιότητα σε υψηλές θερμοκρασίες. -
Ε: Πώς εξασφαλίζεται η ποιότητα;
Α: Οι σωλήνες υποβάλλονται σε υδροστατικές, υπερηχητικές και διαμετρικές επιθεωρήσεις σύμφωνα με τα πρότυπα ASME SA789.
Βασικές λέξεις-κλειδιά SEO:
Δούλεξ σωλήνας από ανοξείδωτο χάλυβα S32750, σωλήνας ASME SA789, φωτεινό αναψυγμένο σωλήνα από ανοξείδωτο χάλυβα, σωλήνας θερμοανταλλάκτη κλιματισμού, σωλήνας από ανοξείδωτο χάλυβα Super Duplex, ανθεκτικός στη διάβρωση βιομηχανικός σωλήνας,Ανεμπόδιστος σε θαλάσσιο νερό διπλός σωλήνας, σωλήνας ανταλλακτή θερμότητας υψηλής πίεσης, χημικός και πετροχημικός σωλήνας από ανοξείδωτο χάλυβα.
ΗS32750 διπλό σωλήνα από ανοξείδωτο χάλυβα με φωτεινή αναψύξηπαρέχειυψηλή αντοχή, ανώτερη αντοχή στη διάβρωση και μακροχρόνια αντοχή, καθιστώντας τοιδανική επιλογή για συμπυκνωτές, ανταλλακτές θερμότητας, υπεράκτια και βιομηχανικά συστήματα διεργασίας.