Σωλήνες συγκολλημένοι για υδραυλικά συστήματα και μεταφορά βιομηχανικών υγρών
Εισαγωγή:
ΗΣωλήνες συγκολλημένοι που προορίζονται για υδραυλικά συστήματα και βιομηχανικές μεταφορές υγρώνείναιΛύσιμο από ανοξείδωτο χάλυβα υψηλής ποιότηταςσχεδιασμένα για να παρέχουναντοχή, αντοχή στη διάβρωση και αξιόπιστη απόδοσηΚατασκευάζεται για να πληροί αυστηρά πρότυπα, αυτός ο σωλήνας εξασφαλίζειπαροχή ασφαλούς πόσιμου νερού, αποτελεσματική μεταφορά υγρών και ελάχιστη συντήρησηΕίναι.ομαλή εσωτερική επιφάνεια και συγκόλληση ακριβείαςμειώνει την κλίμακα και τη μόλυνση, καθιστώντας το ιδανικό τόσο γιασυστήματα ύδρευσης και σωλήνες βιομηχανικών υγρών.
Πίνακας υλικών:
| Κατηγορία υλικού | Περιγραφή | Βασικές ιδιότητες |
|---|---|---|
| 304 από ανοξείδωτο χάλυβα | Ατσάλι μη χαλυβουργικό | Εξαιρετική αντοχή στη διάβρωση, κατάλληλη για μεταφορά πόσιμου νερού και γενικών υγρών |
| 316L από ανοξείδωτο χάλυβα | Ατσάλι μη χαλυβουργικό από αυστενίτη | Ανθεκτικότητα σε χλωρίδια, επιθετικά υγρά και βιομηχανικά χημικά |
| 321 Ατσάλι ατσάλι | Σταθεροποιημένο αυστενιτικό ανοξείδωτο χάλυβα | Υψηλή αντοχή σε θερμοκρασία και οξείδωση, ιδανική για συστήματα θερμικών υγρών |
Πίνακας προδιαγραφών:
| Παράμετρος | Αξία / Περιοχή |
|---|---|
| Τύπος σωλήνα | Σωλήνες συγκόλλησης |
| Εξωτερική διάμετρος (OD) | 10 mm 200 mm |
| Δυνατότητα εκτόξευσης | 1 mm 6 mm |
| Διάρκεια | 6m / 12m |
| Τελεία επιφάνειας | Ακινητοποιημένα και παθητικοποιημένα / γυαλισμένα |
| Τύπος σύνδεσης | Με συγκόλληση με μύτη / συγκόλληση με πρίζα |
| Διορισμός πίεσης | Μέχρι 1500 PSI (ανάλογα με το χρονοδιάγραμμα) |
Πίνακας διαδικασιών κατασκευής:
| Βήμα | Περιγραφή |
|---|---|
| Επιλογή πρώτης ύλης | Άλλες σπείρες ή φύλλα από ανοξείδωτο χάλυβα υψηλής ποιότητας |
| Σχηματισμός | Κρύο ή θερμό σχηματισμό σε ακριβή σχήμα σωλήνα |
| Εξεργασία με συγκόλληση | Συσκευές και συσκευές για την κατασκευή ή την κατασκευή υλικών για την κατασκευή ή την κατασκευή υλικών |
| Θερμική επεξεργασία | Απαλλαγή από στρες για την ενίσχυση των μηχανικών ιδιοτήτων |
| Επεξεργασία επιφάνειας | Απομάκρυνση και παθητικοποίηση για αντοχή στη διάβρωση και υγιεινή |
| Επιθεώρηση και δοκιμές | Υδροστατικές, υπερηχητικές και διαμετρικές επιθεωρήσεις |
| Συσκευή | Ασφαλής συσκευασία για την αποφυγή ζημιών κατά τη μεταφορά |
Χρησιμοποιήσεις / Πίνακας εφαρμογών:
| Βιομηχανία / Εφαρμογή | Περιγραφή |
|---|---|
| Σύστηματα υδραυλικών σωλήνων | Ασφαλής μεταφορά πόσιμου νερού σε οικιστικά και εμπορικά κτίρια |
| Μεταφορά βιομηχανικών υγρών | Σωλήνες υγρών υψηλής πίεσης σε βιομηχανικές και χημικές εγκαταστάσεις |
| Συστήματα θέρμανσης και ψύξης | Βιομηχανικοί και εμπορικοί αγωγοί HVAC |
| Βιομηχανία τροφίμων και ποτών | Υγιεινές σωλήνες για την επεξεργασία υγρών τροφίμων και τη μεταφορά τους |
| Εγκαταστάσεις επεξεργασίας νερού | Σωλήνες ανθεκτικοί στη διάβρωση για επεξεργασμένο και βιομηχανικό νερό |
Πλεονεκτήματα
-
Ανθεκτικό στη διάβρωση:Κατάλληλο για πόσιμο νερό, βιομηχανικά υγρά και χημικά.
-
Ανθεκτικό και μακροχρόνιο:Αντέχει σε συστήματα υψηλής πίεσης με ελάχιστη συντήρηση.
-
Ομαλή εσωτερική επιφάνεια:Μειώνει τον κίνδυνο κλίσης, μόλυνσης και μόλυνσης.
-
Υψηλή Δύναμη:Σχεδιασμένο τόσο για υδραυλικά χαμηλής πίεσης όσο και για μεταφορά βιομηχανικών υγρών υψηλής πίεσης.
-
Πολυδιάστατες εφαρμογές:Ιδανικό για υδραυλικά, HVAC, βιομηχανικά σωλήνες και συστήματα επεξεργασίας νερού.
Γενικά ερωτήματα:
-
Ε: Είναι ασφαλής αυτός ο σωλήνας για πόσιμο νερό;
Α: Ναι, τα είδη ανοξείδωτου χάλυβα 304 και 316L είναι ασφαλή για συστήματα πόσιμου νερού. -
Ε: Αυτός ο σωλήνας μπορεί να χειριστεί βιομηχανικά υγρά υψηλής πίεσης;
Α: Ασφαλώς, είναι σχεδιασμένο τόσο για οικιακά υδραυλικά όσο και για βιομηχανικούς αγωγούς υψηλής πίεσης. -
Ε: Είναι διαθέσιμα προσαρμοσμένα μεγέθη;
Α: Ναι, η εξωτερική διάμετρος, το πάχος του τοίχου, το μήκος και το υλικό μπορούν να προσαρμοστούν. -
Ε: Πώς εξασφαλίζεται η ποιότητα;
Α: Οι σωλήνες ελέγχονται μέσω υδροστατικών, υπερήχων και δοκιμών διαστάσεων για να πληρούν τα πρότυπα της βιομηχανίας.
Βασικές λέξεις-κλειδιά SEO:
Σωλήνες συγκόλλησης για υδραυλικά, σωλήνες ύδρευσης από ανοξείδωτο χάλυβα, σωλήνες μεταφοράς βιομηχανικών υγρών, σωλήνες από ανοξείδωτο χάλυβα 304/316L, σωλήνες ύδρευσης υψηλής πίεσης, ανθεκτικοί στη διάβρωση συγκόλλητοι σωλήνες,Υγιεινής σωλήνας παροχής νερού, HVAC σωλήνες, Βιομηχανικό σωλήνα από ανοξείδωτο χάλυβα.
ΗΣωλήνες συγκολλημένοι για υδραυλικά και μεταφορά βιομηχανικών υγρώνΣυμπλέκτεςαντοχή, αντοχή στη διάβρωση και υψηλή αντοχή, καθιστώντας τοιδανική λύση για συστήματα πόσιμου νερού, βιομηχανικούς αγωγούς, HVAC και εφαρμογές μεταφοράς υγρών.